"Лъвовете" се съвзеха от литовския шок, удариха Северна Ирландия

Неделев вдъхнови България за втори успех в световните квалификации

Втори успех за футболните национали в световните квалификации! България победи Северна Ирландия с 2:1 у дома в среща от седмия кръг на група 3. Така "лъвовете" се отърсиха от шока след загубата с 1:3 от Литва във Вилнюс миналата събота.

Мачът тази вечер се изигра само няколко часа след извънредния конгрес на Българския футболен съюз (БФС), на който Борислав Михайлов бе преизбран за четвърти път за президент на централата. Той победи Димитър Бербатов с 241:230 гласа в оспорвана битка. Михайлов не присъства на двубоя със Северна Ирландия, но в ложата бяха членовете на Изпълкома - Емил Костадинов и Михаил Касабов.

На ст. "Васил Левски", пред погледа и на президента Румен Радев, който бе в трибуните заедно със сина си Георги - футболист на ЦСКА, "трикольорите" губеха с 0:1 на почивката след гол на Конър Уошингтън в 35'.

Тимът на Ясен Петров обаче се мобилизира през втората част и стигна до пълен обрат, вдъхновен от Тодор Неделев. Капитанът на "Ботев" Пловдив изравни в 53', а само 10 минути по-късно се разписа отново - и двата пъти със силни удари с левия крак.

С победата България взе предимство пред Северна Ирландия в борбата за третото място в групата. В момента то е заемано от "лъвовете" с актив от 8 точки, но и мач повече от тазвечершния съперник, който има 5 точки. До края островитяните посрещат аутсайдера Литва и лидера Италия, докато "трикольорите" гостуват на Швейцария.

Стартовите състави

България (4-4-2): 23. Иван Караджов – 2. Иван Турицов, 5. Петко Христов, 3. Андреа Христов, 21. Димитър Велковски – 18. Ивайло Чочев, 4. Радослав Цонев, 14. Борислав Цонев, 8. Тодор Неделев – 11. Кирил Десподов (К), 19. Атанас Илиев

Северна Ирландия (4-2-3-1): 1. Бейли Пийкок-Фарел – 11. Шейн Фъргюсън, 5. Том Фланаган, 20. Крейг Каткарт, 4. Даниел Балард – 8. Стивън Дейвис (К), 17. Пади МакНеър – 15. Джордан Томпсън, 21. Джош Магенис, 2. Конър Брадли – 9. Конър Уошингтън