"Лъвовете" загубиха и от Словения в квалификациите за Евробаскет

Словения 85:63 България

Българският национален отбор по басктебол загуби от Словения в Любляна с 63:85 точки в среща от квалификациите за Евробаскет 2017. Така "лъвовете" остават само с една победа от 5 мача.

Селекцията на Любомир Минчев надви единствено Косово в Ботевград, а в последния си мач гостува на същия този тим.

Срещу Словения националите ни играха добре до почивката, на която таблото показваше 34:29 за съперника.

В третата четвърт обаче "трикольорите" рухнаха, а в крайна сметка остъпиха с 22 точки разлика.

България беше без звездата си - Александър Везенков. Освен него липсваха още Дий Бост и Станимир Маринов. Официален дебют направиха Евгени Хаджирусев и вторият натурализиран американец Джейсън Уошбърн.

За нашия тим над всички беше именно Уошбърн, който се отличи с 18 точки и 8 борби, Иван Лилов пък вкара 11.

Горан Драгич беше най-полезен за словенците със 17 точки и 10 асистенции.