"Легия" подчини сензацията "Дъндолк" с 2:0 в Ирландия (ВИДЕО)

Михаил Александров влезе в края на срещата в Дъблин

"Легия" Варшава на практика си осигури участие в групите на Шампионска лига след победа с 2:0 като гост на изненадата в турнира "Дъндолк".

Домакините бяха отстранили БАТЕ Борисов в предишния кръг и търсеха нов успех в най-силния европейски клубен турнир. Под проливния дъжд на стадион "Авива" двата отбора не направиха нищо запомнящо се през първото полувреме и размениха по една опасност.

След почивката гостите усилиха малко темпото и в 55-та минута стигнаха до дузпа, след като Ланжел стреля, а топката срещна ръката на Бойл, който се намираше в наказателното поле. Зад топката застана Николич, който не сгреши. Домакините не се отказваха да търсят поне равенството, но вместо това допуснаха втори гол в продължението, когато точен бе Прийович.

Така "Легия" чака спокойно реванша в Полша след седмица с два чисти гола преднина.