Лекция от "самураите" и загуба №11 за "лъвовете" в Лигата на нациите

Волейболистите отстъпиха с 0:3 на Япония

Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна четвърта поредна и общо 11-а загуба в настоящото издание на Лигата на нациите. "Лъвовете" отстъпиха с 0:3 гейма (23:25, 18:25, 14:25) на Япония в Римини (Италия).

"Самураите" изнесоха лекция на подмладения български тим и се изкачиха на седмата позиция във временното класиране, която заемат с актив от 19 точки след 7 победи и 6 загуби. България остава на предпоследното 15-о място с едва 7 точки от 2 успеха и 11 поражения.

В следващия кръг селекцията на Силвано Пранди излиза срещу САЩ, докато Япония ще играе със Словения.

Първият гейм днес бе равностоен. Азиатците взеха аванс, който поддържаха до 23:17, когато "трикольорите" записаха серия от 5 точки и се приближиха до обрат. Тогава обаче треньорът на Япония Филип Блейн взе прекъсване, а след него Юджи Нишида изведе тима си до геймбол при 24:22. Аспарух Аспарухов отговори с успешна атака по правата от зона 4 за 23:24, но Таиши Ондера затвори частта - 25:23 за Япония.

В следващите два гейма "лъвовете" бяха на ниво единствено в началните минути. След това японците поемаха контрола и вземаха своето с лекота. Особено тежък за България бе третият гейм, загубен с 14:25.

Състави

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Стефан Чавдаров - Владислав Иванов-либеро (Денис Карягин, Владимир Станков)

Япония: Масахиро Сакита, Юджи Нишида, Юки Ишикава, Ран Таканаши, Таиши Ондера, Акихиро Ямагичи - Томохиро Ямамато-либеро