Лесна победа за Пари Сен Жермен срещу Интер (ВИДЕО)

Серж Орие с два гола за парижани при победата с 3:1

Facebook

Пари Сен Жермен постигна лесна победа с 3:1 на старта на летния футболен турнир "Интернешънъл чемпиънс къп". Шампионите на Франция се наложиха убедително над италианския Интер в Орегон, САЩ пред близо 25 хиляди зрители на стадион "Аутзън".

В герой за ПСЖ се превърна Серж Орие, който през миналия сезон беше изваден от френския тим заради скандал с треньора Лоран Блан. Тогава той използва доста остър език по адрес на наставника и звездата на тима Златан Ибрахимович.

Котдивоарецът откри резултата в 14-та минута след лоша намеса на Самир Ханданович.

Полувремето завърши при равен резултат, след като в 39-та минута Стеван Йоветич реализира дузпа за италианците, отсъдена за игра с ръка на Лукас Моура.

ПСЖ поведе отново в 61-та минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар на Лайвин Курзава, а Орие оформи крайното 3:1 в 87-та минута.

Днес турнирът "Интернешънъл чемпиънс къп" продължава с английско дерби. Манчестър Юнйтед и Манчестър Сити ще играят за първи път един срещу друг извън Англия. Срещата е в Китай и ще бъде предавана пряко по RING от 14:30 ч.