Летящ старт за Литекс

Ловчанлии победиха Лудогорец с 2:0, Асприля и Виана блестят

pfclitex.com/

Литекс победи Лудогорец с 2:0 в мач от първи кръг на „А“ група. Срещата се игра на Градския стадион в Ловеч.

За „оранжевите“ точни бяха Данило Асприля и Диого Виана. В 26-ата минута Асприля мина близо 50 метра с топката, избегна намесите на бранителите, достигна наказателното поле и с диагонален удар по земята направи безпомощен Владо Стоянов - 1:0.

В 65-ата минута защитникът на Лудогорец Александър Александров извърши грубо нарушение срещу противников състезател. Националът обаче получи само жълт картон.

Това разгневи старши треньора на домакините Люпко Петрович, който реагира бурно. В крайна сметка сърбинът бе изпратен да догледа мача от трибуните. Той няма да седи на скамейката и в следващия двубой на тима си.

Ловчанлии доминираха през по-голяма част от срещата, но трябваше да чакат до 87-ата минута, за да сложат точка на спора. Тогава Виана овладя топката и с прецизен далечен удар извън наказателното поле не остави никакви шансове на Владислав Стоянов - 2:0.

След попадението португалецът свали фланелката си, получи втори жълт картон и бе изгонен.

До края на мача Литекс нямаше особени проблеми и нанесе първо поражение на шампионите от Разград. Интересен факт е, че „орлите“ започнаха и предишните два сезона с негативни резултати, само че срещу по-непретенциозни съперници.

Иначе днешната среща бе официален дебют за наставника на „зелените“ Бруно Рибейро в българското първенство, както и повторен такъв за колегата му Люпко Петрович начело на Литекс.

Литекс: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Рафаел Перез, Пламен Гълъбов, Иван Горанов, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Хенри Рохас (57-Никола Колев), Данило Асприля, Бьорн Йонсен (77-Станоев), Арсенио Нунеш (69-Виана)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Александър Александров, Козмин Моци, Браян Ангуло, Светослав Дяков, Андрей Препелица (59-Вандерсон), Марселиньо, Джоди Лукоки (68-Кишада),Цветелин Чунчуков, Върджил Мисиджан