"Левски" с рекорден успех като гост, неочакван герой за "сините"

Тимът на Делио Роси разби "Дунав" с 4:0

"Дунав" продължава с лошата серия у дома, след като тази вечер загуби от "Левски" с 0:4. Така с актив от 14 точки русенският тим остава на предпоследното 13-то място във временното класиране в Първа лига.

Столичани започнаха по-добре мача. В 11-ата минута Давид Яблонски беше близо до гола, след като засече топка от корнер, изпълнен от Обертан, но не намери рамката на вратата. В 21-ата минута Божидар Васев от "Дунав" бе изведен в наказателното поле от Будинов и стреля. Ударът му обаче мина вдясно от вратата на гостите.

"Левски" успя да поведе в 34-ата минута. При атака и последвал удар от Вутов вратарят на "Дунав" успя да избие топката, но тя попадна във Васил Панайотов, който отбеляза. Пет минути по-късно отново Панайотов удвои резултата, след като получи топката от Роман Прохазка.

Само минута след началото на второто полувреме "Левски" направи резултата класически. Жуниор Мапуку вкара с глава за 3:0 след изпълнен корнер от Габриел Обертан.

В 67-ата минута Жатоба стреля силно отдалеч в горния ляв ъгъл на вратата на "Левски", но Божидар Митрев спаси.

Четвъртият гол за "Левски" падна в 78-ата минута, а негов автор беше румънецът Серджиу Буш, който влезе като резерва.

"Сините" остават на третото място в класирането, като вече имат актив от 35 точки.