С човек по-малко "Левски" победи "Берое"

Втори успех за "сините" от началото на сезона

Отборът на "Левски" записа едва втора победа от началото на сезона в Първа лига, след като постигна домакински успех над "Берое" с 2:1.

Христофор Хубчев вкара първия гол, но няколко минути след това остави тима си с десет души, а Борислав Цонев отбеляза красиво попадение от далечно разстояние. След почивката Кийлън Лебон вкара за "Берое".

В този мач "сините" бяха водени от временния треньор Тодор Симов след оставката на Живко Миланов.

Домакините имаха предимство, но трудно създаваха положения. В 31-ата минута Христофор Хубчев се разписа с глава отблизо, но пет минути след това беше изгонен за грубо нарушение срещу Христо Митев.

В края на първото полувреме Борислав Цонев удвои за "Левски" със страхотен удар от повече от 30 метра.

"Берое" намали изоставането си в 64-ата минута, когато Кийлън Лебон се разписа от границата на наказателното поле.