Левски без загуба в контролите (ВИДЕО)

Левски - Домжале 1:1

Facebook

Левски завърши 1:1 срещу третия в словенското първенство Домжале в контролна среща на лагера в Турция. Старши треньорът Стойчо Стоев даде почивка на титулярния вратар Боян Йоргачевич, а заради травми срещата пропускаха Божидар Краев, братята Радослав и Борислав Цоневи, Максимилиан Карнер и Джереми Де Ноойер.

"Сините" откриха резултата още във втората минута. Новото попълнение Венцислав Христов изведе Георги Костадинов в чиста позиция в дясно в пеналта и от десетина метра халфът стреля прецизно в близкия ъгъл на вратаря Аднан Голубович.

Двубоят продължи равностойно, а след половин час игра и словенците получиха възможност. След грешка на Мики Орачев топката попадна в краката на Матич Чрнич, който стреля опасно по тревата от границата на наказателното поле, но край лявата греда на Димитър Шейтанов.

В 40-ата минута Франсис Нар пусна отлично извеждащо подаване към Христов, който изпревари Голубович и беше повален на метър пред наказателното поле от стража на съперника. Потърпевшият изпълни прекия свободен удар, но прати топката край целта.

В началото на второто полувреме Домжале изравни с красив гол. Малко повече от минута след почивката Лукас Хорват със страхотен удар от около 20 метра прати топката в горния ляв ъгъл на резервата Александър Любенов.

Малко по-късно Левски също получи шанс при една контраатака през центъра, на ударът на Георги Костадинов от 20 метра беше блокиран.

Четвърт час словенците получиха правото да изпълнят фаул в дясно на границата на наказателното поле след игра с ръка на Любенов извън пеналта. Деян Трайковски центрира по тревата и Дарко Зец засече от десетина метра, но край вратата.

Две минути преди края Домжале отново имаше шанс да стигне до победата, но Веселин Минев блокира на метър пред голлинията шута на Чрнич по земята от наказателното поле.