Левски би Черно море във Варна с 2:0

Добра репетиция за сините преди финала за Купата на България

Среща от 29 кръг на А футболна група, втора шестица:

Черно море - Левски 0:2 /0:0/
голмайстори: 0:1 Валери Домовчийски /74-та мин./, 0:2 Мигел Бедоя /90+2 мин./   стадион "Тича"   зрители: 3500

Левски постигна победа с 2:0 над Черно море във Варна в мач, който се явява генерална репетиция за двата тима преди финала за Купата на България в края на месеца.
Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, успяха да създадат по няколко положения и пред двете врати, но не успяха да си отбележат гол. Бакари пропусна изгодни шансове за домакините, а Домовчийски пропусна за сините.
В началото на втората част в 48-та минута гостите можеха да открият резултата. След центриране отдясно на Борислав Цонев от свободен удар Луис Педро засече с глава топката от границата на вратарското поле, но топката мина високо над вратата на
домакините. В 74-та минута Валери Домовчийски се реабилитира за пропуските си, след като вкара гол за Левски с глава от два-три метра. Той успя да засече топката, след центриране от корнер.
Във втората минута на даденото от съдията четириминутно продължение Мигел Бедоя оформи крайното 2:0 за Левски.