"Левски" е последният полуфиналист за Купата на България

"Сините" победиха "Дунав" с 2:0

"Левски" се класира на полуфинала в турнира за Купата на България, след като тази вечер победи "Дунав" с 2:0 на Градския стадион в Русе.

Още в самото начало на мача гостите взеха инициативата. Първият удар в очертанията на вратата на домакините бе отправен още в третата минута от Жуниор Мапуку, но Станислав Антонов спаси.

"Левски" поведе в резултата в 23-ата минута. Милош Цветкович напредна и центрира в наказателното поле на домакините, където Михаил Милчев сгреши. Топката попадна в Мапуку, който със силен удар вкара.

В 35-ата минута домакините създадоха първото по-опасно положение пред вратата на "Левски". Юлиян Ненов центрира в наказателното поле, но Будинов не успя да овладее добре топката, за да отправи удар.

Вторият гол за "Левски" падна в последната минута на първото полувреме след груба грешка в защитата на "Дунав". Ларин не успя да изчисти добре, топката рикошира от тялото на Диян Димов и попадна в Кабрал, който вкара във вратата на Антонов.

"Левски" започна силно второто полувреме. В 55-ата минута Мапуку напредна, навлезе в наказателното поле на "Дунав" и стреля, но топката се удари в десния стълб на вратата на Антонов. Две минути по-късно Бранимир Костадинов стреля със задна ножица, но Митрев парира удара.

В 67-ата минута Гомес изведе Мапуку, който остана сам срещу Станислав Антонов и стреля, но вратарят на домакините спаси.

Първото най-чистото голово положение за "Дунав" в мача бе регистрирано в 77-ата минута. При центриране в наказателното поле Будинов стреля с глава, но Митрев изби топката в корнер. В 84-ата минута Васил Шопов отправи мощен удар от границата на наказателното поле, като коженото кълбо срещна напречната греда.

Преди началото на мача с минута мълчание бе почетена паметта на бившия футболист на "Левски" Иван Стоянов - Типеца.

Състави

"Дунав" Русе: Станислав Антонов, Христо Попадийн, Божидар Васев, Михаил Милчев (73 - Христофор Хубчев), Олексей Ларин, Карлос Жатоба (46-Бранимир Костадинов), Диян Димов, Васил Шопов, Димитър Георгиев (57 - Петър Патев), Юлиян Ненов, Мирослав Будинов

"Левски": Божидар Митрев, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Жуниор Мапуку (82 - Сергиу Буш), Жорди Гомез, Роман Прохазка, Милош Цветкович, Йерсон Кабрал (75 - Антъни Белмонт), Габриел Обертан, Васил Панайотов