БГ Футбол

Публикувано в  

„Левски” и „Лудогорец” прибраха 500 000 лв. от ФИФА

Двата клуба с компенсации заради играчите си на Мондиал 2018

„Левски” и „Лудогорец” прибраха 500 000 лв. от ФИФА
 Снимка: Lap.bg

„Левски” и „Лудогорец” прибраха общо над половин милион лева от ФИФА. Въпросната сума е компенсация за участието на футболисти на двата клуба на световното първенство в Русия през лятото.

Защитникът на „сините” Холмар Ейолфсон бе в групата на Исландия, а халфът на „орлите” Яцек Горалски игра за Полша.

„Левски” взима 138 670 долара, а „Лудогорец” - 169 800 долара. Разликата е заради това, че Горалски игра в два от трите двубоя за своя тим, а Ейолфсон остана на резервната скамейка.

Начело в класацията е "Манчестър Сити". Английският шампион ще получи 5 милиона долара от общо 209 милиона долара, предвидени за компенсация от световната централа. Топ 3 се допълва от "Реал" Мадрид (4,8 милиона долара) и "Тотнъм" (4,4 милиона долара).

Премии получават общо 416 клуба от 63 държави. Крайните суми се изчисляват на база 8530 долара на ден за всеки отделен играч.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук