"Левски" и "Созопол" не се победиха в контрола

"Сините" направиха куп пропуски

"Левски" направи 1:1 с втородивизионния "Созопол" в контролна среща. За "сините" се разписа Билал Бари в 39', а голът за гостите отбеляза влезлият като резерва Тома Ушагелов в 82'.

Първата по-опасна атака в мача бе за столичани, които имаха възможност да поведат в резултата в 10'. Георги Миланов овладя на десния фланг и центрира, но няколко играчи в синьо се разминаха с топката. Минута по-късно самият Миланов се озова на позиция, но ударът му с глава бе неточен.

Атаките на тима на Станимир Стоилов продължиха, като в 15' се стигна до ново опасно положение. Драган Михайлович центрира в наказателното поле, но там Уелтън не успя да стреля към вратата на Стамен Бояджиев.

В 20' Радослав Цонев изпълни добре пряк свободен удар, но след изстрела му топката се удари в гредата. Пет минути по-късно сериозен пропуск сътвори Илиян Стефанов.

Натискът на "Левски" се увенча с успех в 38'. Уелтън проби и намери Бари, който не сгреши на празна врата - 1:0.

Три минути след подновяването на играта Бари бе близо до втори гол, но ударът му от около 20 м мина близо до лявата греда.

В 51' вратарят на гостите спаси удар на Цунами след корнер. Секунди по-късно Бояджиев първо спря Стефанов, а после и Миланов.

В 62' играч на "Созопол" получи втори жълт картон, но гостите получиха право да го заменят и така на терена останаха 11 срещу 11.

В 68' Станимир Стоилов смени повече от половината си състав, като от игра излязоха Михайлович, Цунами, Стефанов, Миланов, Уелтън и Бари. Вместо тях се появиха Марио Дадаков, Ивайло Марков, Атанас Килов, Васил Димитров, Александър Божилов и Преслав Бачев.

В 83' "Созопол" изравни, като точен бе Тома Ушагелов, който се възползва от грешка в "синята" защита.

Минута след попадението "Левски" имаше нов шанс да поведе, но Марков го пропиля.

Съставите

"Левски": 99.Йоан Загоров, 91.Драган Михайлович, 5.Келиан ван дер Каап, 4.Иван Горанов, 6.Цунами, 8.Андриан Краев,10. Радослав Цонев, 14.Илиян Стефанов, 7.Георги Миланов, 17.Уелтон, 19.Билал Бари

"Созопол": 12.Стамен Бояджиев, 23.Диян Молдованов, 15.Димитър Жеков, 5. Георги Радев, 2. Мариян Димитров, 10. Яни Николов, 27. Иван Треенчев, 17. Симеон Баев, 91. Антонио Лассков, 99. Кристиян Парашкеевов, 7. Венцислав Гюзелев