"Левски" изпусна да победи "Ботев" Пловдив в контрола

Приятелската среща се игра на "Герена"

"Левски" изпусна да победи "Ботев" Пловдив в приятелски мач, игран на "Герена". Двата тима завършиха наравно 1:1. "Канарчетата" избегнаха поражението с късен гол. За "Ботев" равенството е трето поредно в лятната подготовка след 1:1 с "Пролетар" Нови Сад и "Зоря" Луганск, докато "Левски" бе на минути от втори успех след 1:0 над "Локомотив" Пловдив.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 11', когато Антоан Бароан от гостите стреля от границата на наказателното поле, но Пламен Андреев спаси. "Левски" отговори с няколко положения пред вратата на "канарчетата", при едно от които Билал Бари изпревари Виктор Генев и стреля опасно, топката обаче мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Малко по-късно "Ботев" стигна до положение, след като при корнер топката попадна в Мите Цикарски, но той стреля неточно.

В 19-ата минута и 14 секунда мачът бе спрян за кратко и футболистите на "сините" отидоха да поздравят своите фенове в сектор "А". Запалянковците не спряха да аплодират своите любимци, които останаха в клуба, дори в трудното финансово положение, в което се намира "Левски".

В края на първото полувреме "Левски" получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Борислав Цонев, който с удар с десния крак порази вратата на Аргилашки и зарадва феновете на "Герена".

Второто полувреме започна на много високи оборти, като две минути след неговото начало Билал Бари уцели гредата.

Гостите успяха да изравнят 3 минути преди края на редовното време. При центриране от корнер най-съобразителен бе Виктор Генев, който се възползва от неразчетено излизане на Николай Кръстев и отбеляза с глава. Резервата Валери Божинов се опита да избие влизащата във вратата топка, но без успех.

Веднага след гола "Левски" упражни финален натиск. Пропуск за столичани направи Илия Димитров, а до края на срещата нови попадения не паднаха.

Съставите

"Левски": Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Марин Петков, Борислав Цонев, Билал Бари

Резерви: Николай Кръстев, Томислав Папазов, Симеон Василев, Христофор Хубчев, Димитър Андонов, Денис Динев, Виктор Василев, Любомир Тодоров, Илия Димитров, Валери Божинов

"Ботев" Пловдив: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан

Резерви: Християн Славков, Атанас Илиев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Кевин Янсон, Пламен Цончев, Юсеин Касов, Иван Василев, Марио Младеновски, Па Конате