"Левски Лукойл" оглави класирането след победа над прекия конкурент

"Сините" се наложиха със 75:73 над "Рилски спортист"

"Левски Лукойл" оглави еднолично класирането в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като победи със 75:73 (27:14, 22:20, 14:19, 12:20) директния си съперник за първото място "Рилски спортист". "Сините" поведоха с една точка на върха в подреждането след мачовете от 25-ия кръг.

"Сините" отбеляза първите десет точки в мача и спечелиха първата четвъртина с разлика от 13, а до края на полувремето столичаните добавиха още две точки към аванса си. След това обаче домакините започнаха да скъсяват дистанцията и настигнаха тима на Константин Папазов, за което помогна и серия от 13-3 в третата четвъртина.

"Рилецо" успя да стигне до пълен обрат само две минути и половина преди финалната сирена с тройка на Дерек Райт, но Станимир Маринов я върна моментално и гостите повече не изпуснаха водачеството.

Дерек Райт отбеляза 23 точки и записа пет асистенции за "Рилски спортист", а Травис Тейлър завърши с 21 пункта и спечели седем борби. За "Левски" пък Божидар Аврамов наниза 22 точки.