"Левски Лукойл" вкара 2 точки повече от "Берое" и спечели редовния сезон

19 победа за столичани

Шампионът "Левски Лукойл" победи драматично гостуващия "Берое" Стара Загора с 96:94 (30:19, 18:27, 26:19, 22:29) в дербито на 23-ия кръг на Националната баскетболна лига и си гарантира първото място в редовния сезон.

Домакините са лидер в класирането с 40 точки, след като постигнаха 19-а победа за сезона. "Берое" е на втора позиция с 35.

"Сините" контролираха събитията през повечето време, но няколко щурма на гостите ги хванаха неподготвени.

Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха убедително първата четвърт с 30:19.

През втория период "сините" продължиха да увеличат аванса си и той стана 15 точки, но след това гостите  подобриха играта си. В 15-а минута тройка на Конър Франкамп помогна на "зелените" за обрат - 39:38. В края на полувремето домакините стигнаха до крехка преднина - 48:46.

След подновяването на играта "сините" отново стартираха по-добре и след серия от 10:0 успяха да дръпнат с 10 точки, а в края на третата четвърт резултатът бе 74:65.

В последната част играчите на "Берое" изравниха за 85:85. По-малко от 2 минути преди края гостите едва за втори път в мача успяха да поведат с 1 точка - 90:89, а истинската драма настъпи 9.7 секунди преди края, когато Конър Франкамп изравни за 94:94. След последвалия таймаут, поискан от Папазов, Божидар Аврамов отбеляза победния кош - 96:94.

За "сините" Божидар Аврамов завърши с 22 точки и 7 асистенции, а Патрик Рембърт записа 27 точки и 10 асистенции.

За "Берое" 36 точки наниза Конър Франкамп, а 20 точки добави Трентън Когинс.