"Левски Лукойл" удари "Рилски спортист" в първата финална битка

"Сините" наваксаха 15 точки и взеха своето в края насред "Арена Самоков"

"Левски Лукойл" победи "Рилски спортист" с 89:85 като гост в оспорван първи двубой от финалната серия в Националната баскетболна лига (НБЛ). "Сините" стопиха разлика от 15 точки и взеха своето след драма в края.

Мач №2 е след два дни отново в "Арена Самоков".

Днес столичани владееха инициативата в началните минути и взеха минимален аванс. "Рилски спортист" обаче изравни, продължи да играе по-агресивно и натрупа двуцифрена преднина.

Впоследствие "Левски Лукойл" не отбеляза кош в края на първата и началото на втората четвърт, а домакините поведоха с 15 точки, най-вече благодарение на силни включвания от пейката.

Тимът на Константин Папазов обаче се мобилизира и на полувремето разликата беше само 4 точки - 43:39 в полза на "Рилецо".

"Сините" започнаха третата четвърт с две поредни тройки. В края ѝ "Рилски спортист" остана без Алекс Симеонов, който получи контузия.

Резултатът се движеше точка за точка, а преди последната четвърт домакините водеха с 69:68. Размяната на кошове продължи и три минути преди края таблото показваше равенство - 82:82.

До края "Рилецо" направи много пропуски и не реализира точка в последната минута и половина. "Левски Лукойл" се възползва и взе своето.

Над всички за гостите бе Кийт Бенсън с 24 точки, Данило Тасич добави 23, а Чавдар Костов - 18. За "Рилски спортист" Брендън Браун вкара 22, Павлин Иванов отбеляза 14, Алекс Симеонов - 11.