"Левски" мина през "Септември" и отново е трети

Успех с 2:0 за "сините" срещу новака в Първа лига

"Левски" победи "Септември" с 2:0 и си върна третата позиция във временното класиране на Първа професионална лига. Попаденията за тима на Делио Роси реализираха Давид Яблонски и Габриел Обертан.

"Септември" започна силно срещата. Още в 3-ата минута Давид Яблонски трябваше да се намеси решително пред вратата на Божидар Митрев. В следващата атака Борис Галчев центрира към Крис Гади, който с глава стреля покрай гредата.

"Левски" отвърна в 7-ата минута, когато Буш опита да намери Антонио Вутов в добра позиция, но прати топката в ръцете на Янко Георгиев.

Гостите продължиха да играят напористо и удар от дистанция на Янко Сандански мина близо до целта. Футболистите на Делио Роси отговориха с два плахи опита на Буш и Прохазка, които не затрудниха Георгиев.

В 23-ата минута Габриел Обертан изведе Давид Яблонски в чиста позиция, но неговия удар срещна тялото на Предев и излезе в корнер.

Три минути след това Янко Сандански сбърка при изнасянето на топката и Габриел Обертан отне, и подаде към Милош Цветкович, чийто шут мина над напречната греда. Французинът бе в центъра на събитията и минута по-късно, когато негов удар рикошира в играч на противника и напусна терена.

"Септември" отговори с бърза атака, която можеше да завърши с гол, но Митрев излезе и пресече подаването към Байду. В 40-ата минута футболистите на Николай Митов имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Яблонски след удар на Мартин Тошев.

Минута преди края на полувремето Давид Яблонски с глава откри резултата, след като засече центриране от корнер на Жорди Гомес.

След почивката "Левски" започна много силно. В 49-ата минута Милош Цветкович намери Габриел Обертан, който центрира по земя към Прохазка. Словакът от няколко метра на празна врата прати топката над напречната греда.

В 88-ата минута Антонио Вутов направи непростим пропуск останал сам срещу Янко Георгиев, след като със слаб удар прати топката в ръцете му. Секунди по-късно Габриел Обертан бе в прегръдките на съотборниците си. Французинът реши всичко в тази среща след самостоятелен пробив през центъра.

Състави

"Левски": Божидар Митрев - Иван Горанов, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Милош Цветкович, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Антонио Вутов, Роман Прохазка, Габриел Обертан (90-Антони Белмонт), Серджиу Буш (80-Жуниор Мапуку)

"Септември": Янко Георгиев - Георги Стоичков, Васил Добрев, Траян Траянов, Стоян Предев, Янко Сандански (83-Васил Калоянов), Борис Галчев, Иван Тилев (58-Жеан Патрик), Крис Гади (76-Димитър Костадинов), Ишмаел Байду, Мартин Тошев