"Левски" на 7 точки от ЦСКА след 0:0 с "Берое"

Домакините претендират за дузпа, холандец дебютира за "сините"

"Левски" изпадна от топ 3 и се отдалечи на 7 точки от лидера ЦСКА, след като стигна само до 0:0 при гостуването си на "Берое". "Сините" вече са на четвърта позиция, като отстъпи мястото си на другия отбор от Стара Загора - "Верея". Втори е шампионът "Лудогорец", който е на точка зад "червените".

В 6-ата минута "Берое" претендираше за дузпа, след като Мартин Камбуров падна в наказателното поле при единоборство с Антонио Вутов. Реферът Ивайло Стоянов обаче остана безмълвен. В 18-ата минута Педро Еуженио бе изведен в чудесна позиция, но ударът му бе катастрофален. До почивката Камбуров бе близо до целта, като стреля над вратата след подаване на Карлос Охене.

През второто полувреме треньорът на гостите Делио Роси пусна дебютанта Жерсон Кабрал, като холандското крило раздвижи играта на тима си. Силен негов удар бе избит от Перниш, а вратарят на "Берое" се справи и с добавката на Роман Прохазка.

Десетина минути преди края класа показа и Божидар Митрев, който спаси с една ръка изстрел на Мартин Райнов.