"Левски" направи хикс с "Марибор", 17-годишен с капитанската лента

Трето равенство за "сините" в Турция

Трето равенство за "Левски" в контролите на турска земя. След 1:1 с полския "Гурник" Забже и 1:1 с чешкия "Бохемианс", сега играчите на Станимир Стоилов завършиха 2:2 срещу словенския "Марибор".

Срещата беше наблюдавана на живо от мажоритарния собственик на "Левски" Наско Сираков и съпругата му Илиана Раева.

Капитан на "сините" в този мач беше 17-годишният вратар Пламен Андреев.

Панамският защитник Хосе Кордоба беше точен с глава за 1:0 в 36-ата минута, но само шест по-късно Ян Репас изравни с далечен удар.

Точно преди края на първата част Джордже Иванович направи обрата за "Марибор" пълен - 1:2. Появилият се от резервната скамейка Здравко Димитров заличи пасива на "сините" в 76-ата минута за крайното 2:2.

Наставникът Станимир Стоилов пусна в игра много млад състав. Пламен Андреев (17 г.), Патрик-Габриел Галчев (20), Ван дер Каап (23), Хосе Кордоба (20) и Цунами (26) бяха в защита.

Асен Митков (16), Филип Кръстев (20) и Андриан Краев (22) в халфовата линия, а Марин Петков (18), Димитър Костадинов (22) и Билал Бари (24) действаха в атака.