"Левски" обърна "Рапид" за втора победа в Турция

Резерви донесоха успеха на "сините"

"Левски" се наложи с 2:1 над "Рапид" Виена и записа втори пореден успех в зимната си подготовка в Турция. Австрийският тим се намира на трета позиция в местното първенство, а "сините" направиха обрат с два гола след почивката.

"Рапид" поведе в 32-ата минута с гол на Фунтас. До 60-ата минута австрийците доминираха и създаваха по-интересните ситуации, но в края на мача тимът на Петър Хубчев стигна до два гола на резерви.

В 78-ата минута Филипе Нашименто се разписа от дузпа, а в последните минути Мартин Райнов скочи най-високо и вкара с глава след центриране от корнер.

В предишната си контрола "Левски" победи "Пюник" (Ереван) с 3:2.

До края на лагера в Турция "сините" ще изиграят още три контроли - срещу "Македония Гьорче Петров", срещу националния отбор на Узбекистан до 19 години и срещу украинския "Олександрия".

Непосредственото бъдеще на "Левски" остава под огромна въпросителна, след като срещу финансовия благодетел на отбора Васил Божков бяха повдигнати 7 обвинения. Самият бизнесмен се намира извън страната, а според непотвърдена информация късно снощи е бил задържан в Обединените арабски емирства.