"Левски" обърна тим от втора дивизия на Австрия в контрола (ВИДЕО)

"Сините" победиха "Флоридсдорфер" с 3:1

"Левски" победи предпоследния в австрийската втора лига "Флоридсдорфер" с 3:1 в контрола, играна днес в Малта.

Австрийците поведоха още в третата минута, когато след грешка при изнасянето на една топка от наказателното поле на Давид Яблонски нападателят Бернхард Фучик беше изведен в пеналта и със силен удар в близкия ъгъл преодоля Божидар Митрев.

"Сините" нямаха особени положения до края на първото полувреме, но след почивката изцяло доминираха и стигнаха до обрат.

В 56-ата минута резервата Антонио Вутов изравни с удар от въздуха от десетина метра след центриране от дясно на друга резерва Милош Цветкович. Четири минути по-късно "Левски" стигна до пълен обрат. Новото попълнение Станислав Костов, който също се появи в игра след почивката от пейката, се разписа във втора поредна проверка, след като отклони удар по тревата на Антонио Вутов.

В 68-ата минута Яблонски се реабилитира за грешката си при гола на съперника и вкара с красив удар от въздуха след центриране от ляво от корнер на Фелипе Нашименто.

Минута преди края "сините" можеха да направят победата си още по-убедителна, но Роман Прохазка пропусна отсъдената за нарушение в пеналта срещу Афонсо Фигейредо дузпа.

Съставът на "Левски": Божидар Митрев, Ивайло Найденов (46-Милош Цветкович), Давид Яблонски, Аймен Белаид, Иван Горанов (75-Алфонсо Фигейродо), Антони Белмонт (46-Роман Прохазка), Жорди Гомес (66-Фелипе Нашименто), Васил Панайотов (85-Илия Юруков), Жерсон Кабрал (70-Паулиньо), Сержиу Буш (46-Антонио Вутов), Станислав Иванов (57-Станислав Костов)