"Левски" отнесе "Локомотив" София в контрола

"Сините" с втори успех в подготовката

"Левски" победи "Локомотив" София с 4:0 в контролна среща на терен 2 на ст. "Георги Аспарухов". Точни за "сините" бяха Ивайло Найденов, Марин Петков, Билал Бари и Патрик-Габриел Галчев.

Отборът на Живко Миланов поведе в 21', когато Найденов завърши с глава многоходова акция. Галчев центрира в наказателното поле и футболистът с №6 не остави шансове на Любенов отблизо.

Само две минути по-късно домакините удвоиха аванса си чрез Марин Петков след асистенция на Бари.

В следващата атака гол на "Локомотив" не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря Андреев. Последва силен удар на Карим Бухмиди, но топката премина встрани.

Галчев продължи да бъде един от най-активните на терена и бе близо до трети гол за "Левски". Негов удар с левия крак мина на сантиметри от дясната греда на Любенов.

"Левски" започна добре втората част и в 51' Бари вкара трети гол, след като получи далечен пас от Здравко Димитров. Нападателят се пребори във въздуха със защитник на "Локомотив" и прехвърли излезлия да го пресрещне Любенов.

"Сините" получиха правото да изпълнят дузпа в 64'. Здравко Димитров бе фаулиран от Красимир Милошев и съдията отсъди наказателен удар. Радослав Цонев обаче пропусна, а впоследствие Мартин Петков удари горната греда.

Минута по-късно Димитров изведе Галчев и последният отбеляза четвърти гол за "Левски". Отново той бе близо до пето попадение, когато в 70' отдалеч уцели гредата.

До края на мача нови попадения не паднаха.

Съставите

"Левски": Петър Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Симеон Славчев, Георги Александров, Христофор Хубчев, Ивайло Найденов, Радослав Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари

Резерви: 12. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 27. Асен Митков, 30. Димитър Андонов, 32. Денис Динев, 45. Илия Димитров

"Локомотив" София: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Христо Иванов, Карим Бухмиди

Резерви: 1. Цветомир Витков, 11. Раел Лолала, 14. Християн Чипев, 15. Лука Иванов, 45. Жан Пол, 16. Михалис Джианитидис, 77. Мартин Стоилов, 27. Джоната Машадо