Левски победи и Хасково

Възходът на ”сините” продължава

Левски записа категоричен успех с 5-0 срещу Хасково в последен мач от 28-я кръг на ”А” група.

В 19-тата минута Бедоя откри резултата. Луис Педро преодоля Акташ, след което центрира в наказателното поле, където Бедоя засече топката с глава и я изпрати в десния ъгъл на вратата, пазена от Банков.

Десет минути след началото на втората част Божидар Краев се разписа за 2-0. Героят на ”сините” от двубоя с Лудогорец Аниете центрира в наказателното поле, където Узунов не съумя да изчисти топката и тя попадна на главата на Краев, който отблизо не сгреши.

В 59-тата минута Аниете все пак се разписа. Испанецът изпълни фаул от границата на наказателното поле, изпращайки неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Банков, 3-0.

В 67-та минута Бедоя вкара второто си попадение в двубоя за 4-0. Голът представляваше красив удар от около 25 метра.

В самия край на мача Мики Орачев вкара първия си гол в родното ни първенство и оформи крайното 5-0.

С тази победа Левски затвърждава първата си позиция във втората шестица. Столичани имат 47 точки, с три повече от Черно море. Хасково остава на дъното с 15 точки.