"Левски" разби "Ботев" Пловдив и отново е на върха

Успех с 4:1 за "сините", Митрев с нова грешка

"Левски" отнесе "Ботев" Пловдив с 4:1 и отново оглави Първа лига. Тимът на Славиша Стоянович вече има 34 точки, 2 повече от втория "Лудогорец", който играе с "Етър" в рамките на настоящия 14-ти кръг.

Две от попаденията за "Левски" отбеляза Станислав Костов, който вече има 13 на сметката си от началото на сезона. По едно добавиха Хали Тиам и Давиде Мариани. Голът за пловдивчани вкара Антонио Вутов, като до него се стигна след груба грешка на стража Божидар Митрев.

"Левски" доминираше през цялата среща и завоюва заслужени три точки. "Сините" откриха резултата след половин час игра, когато Цветкович намери Костов в наказателното поле и той преодоля Кайзер - 1:0.

В края на полувремето обаче Вутов стреля по земя от около 25 метра, а вратарят Божидар Митрев пропусна топката между ръцете си и тя се търкулна в мрежата зад него.

"Левски" отново излезе напред в резултата в 51-ата минута - Давиде Мариани центрира от корнер, а Хали Тиам подложи крак за 2:1.

Четири минути по-късно, с 13-ото си попадение от началото на кампанията Станислав Костов покачи на 3:1.

Четвърт час преди края името си сред голмайсторите записа и Давиде Мариани. Той овладя в наказателното поле, обърна се и стреля, а топката влезе в мрежата след лек рикошет.

Съставите

"Левски": Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Кали Тиам, Антъни Белмонт, Давиде Мариани, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов

"Ботев" Пловдив: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Диого Кампос