"Левски" разгроми "Витоша" и оглави класирането

"Сините" вкараха четири безответни гола на последния

"Левски" разби "Витоша" Бистрица с 4:0 в мач от шестия кръг на родния футболен шампионат. След изразителната победа "сините" оглавиха временното класиране с актив от 13 точки, пред "Берое" с 12 и "Лудогорец" с 11. Шампионите от Разград обаче все още не са изиграли своя мач от кръга.

Днес на Националния стадион "Левски" не остави никакво съмнение в по-високата си класа и действията се развиваха предимно в половината на символичните домакини. "Сините" притиснаха съперника и поведоха в 22' след красиво изпълнение на Паулиньо.

Половин час по-късно, вече в началото на второто полувреме, бразилецът се разписа отново - 2:0. Впоследствие главният съдия отхвърли претенциите на "Левски" за дузпа и показа жълт картон на Станислав Иванов за симулация.

Отборът на бившия национален селекционер Петър Хубчев продължи да доминира и в 82' Нашименто покачи на 3:0, възползвайки се от подаване на влезлия като резерва 10 минути по-рано Найджъл Робърта. В 89' именно холандецът оформи крайния резултат - 4:0 в полза на "Левски".

Така "сините" вече са на върха, докато "Витоша" остава на дъното без спечелена точка от началото на кампанията. В следващия кръг "Левски" приема "Локомотив" Пловдив, а "тигрите" поемат към Пловдив за мач с намиращия се в миникриза "Ботев". "Канарчетата" записаха две равенства и две загуби в последните си четири мача в първенството.

Съставите

"Витоша" (5-4-1): Християн Василев; Тодор Гочев, Ваньо Иванов, Евгени Зюмбюлев, Венцислав Бонев, Лъчезар Котев, Георги Купенов, Емил Гъргоров, Атанас Кабов, Мартин Станкев, Илия Димитров

"Левски" (4-2-3-1): Милан Миятович; Живко Миланов, Нуно Рейш, Янис Каргас, Иван Горанов; Мартин Райнов, Филипе Нашименто; Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо; Дени Алар