"Левски" с класика срещу ЦСКА 1948, Борислав Цонев над всички

"Сините" записаха трета поредна победа в Първа лига

"Левски" записа трета поредна победа в Първа лига! "Сините" победиха с 3:0 гостуващия ЦСКА 1948 в среща от шестия кръг на родния шампионат. Втори пореден силен мач за "Левски" направи Борислав Цонев, който отбеляза две от попаденията. Третото бе дело на Насиру Мохамед.

Домакините започнаха отлично и откриха резултата още в 6', когато Паулиньо центрира, топката се отби в дясната греда и попадна в краката на непокрития Насиру Мохамед, а той не сбърка от непосредствена близост.

"Левски" продължи да държи инициативата и в 56' Борислав Цонев удвои след пас на Стайн Спиерингс. Шест минути по-късно Цонев бе точен отново, този път от дузпа, отсъдена за фаул срещу него.

Гостите опитаха да намалят изоставането си, но вратарят на "Левски" Николай Михайлов бе на висота.

С успеха "Левски" вече е четвърти с 10 точки, докато ЦСКА 1948 остава на 10-ата позиция с 6. В следващия кръг "сините" гостуват на "Ботев" Пловдив, а ЦСКА 1948 приема намиращия се на дъното на таблицата с 0 точки тим на "Етър".

Съставите

"Левски": Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Матео Стаматов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Стайн Спиерингс, Насиру Мохамед, Паулиньо, Илия Димитров

ЦСКА: Даниел Наумов, Александър Александров, Симеон Петров, Венцислав Василев, Лазар Марин, Ивайло Климентов, Серкан Юсеин, Ангел Бастунов, Галин Иванов, Георги Русев, Мартин Камбуров