"Левски" с класика срещу "Дунав", вече е на точка от ЦСКА

Станислав Костов оглави еднолично голмайсторската листа

"Левски" записа класически успех с 3:0 над "Дунав" в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

Пред малко публика на стадион "Георги Аспарухов" "сините" стигнаха до безпроблемна победа. Така тимът на Славиша Стоянович се върна на победния път, след като до днес имаше две поредни поражения в първенството - 0:1 срещу "Черно море" и 1:3 срещу "Ботев" Враца, които отдалечиха "Левски" на 7 точки от шампиона "Лудогорец". "Сините" отпаднаха драматично и от турнира за Купата на България - с дузпи от "Черно море".

"Левски" откри резултата срещу "Дунав" в 21-ата минута, когато Жерсон Кабрал стреля от около 20 метра, а вратарят Димитров не се намеси добре. Седем минути по-късно бразилецът се разписа отново, този път от дузпа, отсъдена за нарушение на Попадийн срещу Обертан.

"Сините" покачиха на 3:0 в 38-ата минута. Станислав Костов бе точен, като по този начин той стана едноличен лидер в голмайсторската листа. Националът има 14 гола на сметката си.

Секунди преди почивката Яблонски пропусна да довърши гостите. През втората част "Левски" пропиля още възможности, а Кабрал бе близо до своя хеттрик. В крайна сметка резултатът се запази.

Така "Левски" остава на третата позиция, но вече с актив от 37 точки. Тимът на ЦСКА е втори с 36, а шампионът "Лудогорец" води с 41.

Състави

"Левски": Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов, Давиде Мариани, Антъни Белмонт, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Паулиньо, Станислав Костов

"Дунав": Филип Димитров, Божидар Васев, Петър Патев, Мартин Ковачев, Георги Динков, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Борислав Балджийски, Иван Коконов, Светослав Ковачев, Исмаил Иса