"Левски" с първи шампионатен успех след завръщането на Стоилов

"Сините" спечелиха с 2:1 срещу "Локо" София, Михайлов спаси дузпа

"Левски" записа първи шампионатен успех след завръщането на Станимир Стоилов начело на тима! "Сините" победиха с 2:1 "Локомотив" София в дербито от 11-ия кръг. До тази вечер треньорът имаше две равенства и две загуби във втория си период на "Герена".

На Националния стадион "Васил Левски" "Локомотив" поведе още във 2', когато Александър Александров стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в напречната греда след рикошет и попадна в Октавио, който не сбърка - 1:0.

"Левски" отправи първия си удар в 22', но изпълнението на Георги Миланов бе неточно. "Локомотив" отговори с изстрел на Илия Димитров право в ръцете на вратаря Николай Михайлов.

Отборът на Стоилов възстанови равенството в 37' чрез Здравко Димитров и можеше да поведе малко преди почивката, но Билал Бари пропусна.

През втората част главният съдия Радослав Гидженов, с потвърждение от системата за видеоповторения (VAR), отхвърли претенциите на домакините за дузпа при падане на Илия Димитров в наказателното поле.

В 57' "Левски" оформи обрата с първото попадение на Билал Бари със "синята" фланелка. То дойде в неговия мач №26 за столичния гранд в шампионата.

В 71' стражът Михайлов спаси дузпа на Пламен Крачунов и гостите измъкнаха трите точки.

С тях "Левски" вече е осми с актив от 11, а "Локомотив" остава на седмо място с 13.

Стартовите състави

"Локомотив" София: 24. Любенов, 13. Рапосо, 5. Катсикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 44. Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Роча, 7. Александров, 19. И. Димитров, 93. Виржил Пинсон

"Левски": 13. Михайлов, 3. Зайков, 4. Горанов, 5. Шелис, 7. Миланов, 10. Б. Цонев, 11. З. Димитров, 19. Бари, 21. Р. Цонев, 89. Краев, 91. Михайлович