"Левски" с равенство срещу отбора на Подолски в първата зимна контрола

"Сините" имат още 4 приятелски мача на лагера в Белек (Турция)

"Левски" направи 1:1 с полския "Гурник" Забже в първата си контрола от зимната подготовка в Белек (Турция). До края на лагера на "сините" предстоят още 4 приятелски двубоя.

Днес за поляците като титуляр започна германската звезда Лукас Подолски. Отборът на "Гурник" беше по-активен в началните минути и още в третата Бартош Новак се разписа, но голът беше отменен заради фал.

В 17' Билал Бари удари греда за "Левски", а 5 по-късно съперникът отговори, Михайлов обаче беше на висота.

На почивката Станимир Стоилов пусна в игра Драган Михайлович, Андриан Краев и вратаря Пламен Андреев, докато колегата му заложи на съвсем различна единайсеторка спрямо титулярната. През втората част неофициален дебют за "Левски" записа бразилецът Цунами.

"Гурник" поведе в 82' чрез Пьотър Кравчук, който се разписа от пряк свободен удар. "Левски" стигна до равенството минута преди края, когато Хосе Кордоба бе точен от спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Следващата контрола на "Левски" е в петък (21 януари) срещу чешкия "Бохемианс".

Стартовите състави

"Левски": Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Асен Митков, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Димитър Костадинов, Марин Петков, Билал Бари

"Гурник": Даниел Биелица, Пжемислав Вишневски, Рафал Яницки, Адриан Грискиевич, Роберт Дадок, Кжищоф Кубица, Аласана Мане, Ерик Янза, Лукас Подолски, Бартош Новак, Хесус Хименес