Левски с втора загуба като гост в Адриатическата лига

Сините отстъпиха на Задар със 75:86 точки

Левски загуби второто си гостуване в Адриатическата лига. В мач от третия кръг „сините” отстъпиха на хърватския Задар със 75-86 точки.

Играчите на Константин Папазов, които в този двубой бяха водени от Тони Дечев започнаха слабо и допуснаха пасив от 16 точки в началото на мача. Първата част завърши при резултат 29-18 за домакините, а полувремето приключи с разликата от 10 точки в ползва на Задар.

Българският шампион стартира добре второто полувреме със серия от 10:0 и изравни резултата, но последва нов спад в играта, и в края на третата част домакините водеха с три точки.

В заключителната четвърт звездата на Задар Джеймс Флорънс вкара четири тройки в последните три минути и донесе победата на своя тим.

Милян Пупович бе най-резултатен за Левски с 14 точки. Капитанът Павел Иванов добави 13 точки. За домакините над всички бе Джеймс Флорънс с 30 точки, 5 асистенции и 4 откраднати топки.

В следващият си мач от надпреварата Левски приема черногорския Будучност в зала „Универсиада”.