"Левски" с второ поредно нулево равенство

"Сините" се препънаха и в "Арда"

"Левски" направи второ поредно нулево равенство в родния футболен шампионат, този път при гостуването си на "Арда" в среща от 16-ия кръг. Двубоят в Кърджали беше изпълнен с много единоборства, но чистите головите положения бяха рядкост.

Преди почивката Спас Делев и Иван Коконов пропиляха добри възможности за домакините, а за "Левски" най-близо до попадение беше македонският централен защитник Гьоко Зайков, който не съумя да реализира от около 7-8 м.

През втората част Коконов пропусна за "Арда", а в края на срещата столичани удържаха благодарение на отличните изяви на вратаря Николай Михайлов.

Така "Левски" не успя да се разпише във втори пореден кръг. Миналия уикенд тимът на Станимир Стоилов завърши 0:0 като гост и на "Ботев" Враца. "Сините" остават осми с 19 точки, докато отборът на "Арда" е девети с точка по-малко.

В 17-ия кръг "Левски" гостува на "Царско село", а "Арда" на шампиона и лидер в класирането "Лудогорец".

Съставите

"Арда": Иван Караджов, Милен Желев, Алекс Петков, Слободан Рубежич, Давид Кики, Лъчезар Котев, Христо Иванов, Атанас Зехиров, Иван Коконов, Спас Делев, Жуниньо

"Левски": Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев, Андриан Краев, Димитър Костадинов, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари