Левски спечели дербито с Балкан

Левски постигна трета победа за сезона в Националната  баскетболна лига, след като спечели гостуването си на Балкан (Ботевград) със 79:78  точки в  дербито на четвъртия кръг. След успеха възпитаниците на Константин Папазов се изкачиха на  второ място в класирането, на точка зад лидера Лукойл Академик  (София).

Отборът на Левски спечели първата част с 19:18 точки, а на  почивката водеше с 41:33 точки. През третата част преднината на "сините" достигна 16 точки, но  домакините не се предадоха и постепенно успяха да намалят  пасива си. Драмата настъпи в последните секунди. Павел Маринов направи 76:77 30 секунди преди края, а гостите не успяха да отбележат в следващата атака. След успешен  наказателен удар на Алекс Симеонов разликата отново стана 2  точки. Мартин Маринов изравни 78:78 12.5 секунди преди сирената. Последва нов фаул и Христо Захариев реши мача с един  наказателен удар.

Най-резултатен за Левски бе капитанът Павел Иванов с 22 точки, Христо Захариев добави 19.

За Балкан най-резултатен бе Иван Лилов, който отбеляза 29 точки.

Ето какво споделиха треньорите на двата отбора след мача:

„ Това е един мач, в който не заслужавахме да спечелим. Все пак, накрая имахме нашия си шанс, но не го използвахме. Имаме 21 грешки и 9 изпуснати фала,а това описва всичко в този мач” , сподели треньора на Балкан, Александър Тодоров.

"Стана много хубав мач за хората в залата. Отборът, който повече заслужаваше победата беше Левски. Ние много се борихме",  каза след двубоя старши треньорът на победителите Константин  Папазов.