"Левски" спечели дербито със "Славия" и отново е на върха

"Сините" победиха с 2:0 в "Овча купел"

"Левски" победи "Славия" с 2:0 в 141-ото издание на най-старото столично дерби. "Сините" стигнаха до трите точки през втората част, когато точни бяха резервата Фелипе Нашименто в 73' и Станислав Иванов в 81'.

Така отборът на бившия национален селекционер Петър Хубчев излезе поне временно начело в класирането с актив от 23 точки. Втори е осемкратният шампион "Лудогорец" с 21. Утре разградчани приемат новака "Арда" в своя мач от 11-ия кръг.

Още в 6' "Левски" пропусна да излезе напред в резултата. Първо Райнов от чиста позиция стреля лошо с глава, като заби топката в земята. Ударът му се оказа подаване, но Робърта от малък ъгъл, също с глава, стреля в аут.

Двубоят предостави много битка в средата на терена, като "Левски" завърши първата част с натиск, а Паулиньо, Робърта, Мазурек и Райнов опитаха да притесняват Георги Петков, но без резултат.

На почивката на стадион "Славия" имаше грозни сцени. Десетки "сини" фенове започнаха масово да чупят седалките в сектор "В", скандирайки против президента на "белите" Венцеслав Стефанов. Причината за гнева им е цената на билетите за гостуващи привърженици.

На терена началото на втората част повтори първата и "Левски" отново имаше възможност да открие резултата. В 49' Мазурек опита удар от границата на наказателното поле, а след него това направи Тиам, но прати топката над вратата. Минути по-късно Мазурек успя да стреля от дъгата на наказателното поле, но покрай страничния стълб.

Десет минути след почивката играта се поизнерви и понакъса, а напрежението взе връх в 62', когато вратарят на "Славия" Георги Петков и защитникът на "Левски" Янис Каргас се спречкаха, а реферът Драгомир Драганов им показа жълти картони.

В крайна сметка "сините" нанесоха двоен удар чрез Нашименто и Станислав Иванов, с което взеха трите точки.

Съставите

"Славия": Георги Петков, Петър Патев, Милен Гамаков, Давид Муньос, Христо Поподаийн, Венцислав Бенгюзев, Емил Стоев, Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Димитър Велковски, Калоян Кръстев.

"Левски": Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо; Найджъл Робърта