Левски загуби от Будучност в Адриатическата Лига

Трето поражение за "сините" в надпреварата

Баксетболният шампион на България, Левски, допусна втора поредна и общо трета загуба в Адриатическата Лига. Пред пълни трибуни в зала "Универисиада" домакините бяха надиграни от първенеца на Черна Гора, Будучност, със 75:92 точки.

Левски изоставаше с 25:27 след края на първата част, но силната игра на гостите през втората им осигури преднина от 53:39 на почивката. След нея Будучност продължи да доминира и увеличи аванса си на 20 точки. Именно при такава разлика стартира и последната четвърт, в която "сините" не успяха да променят развоя на събитията.

Най-резултатен за четвъртата поредна победа на черногорския тим бе Боян Суботич с 18 точки, а 17 добави Суад Шехович. За Левски Милян Пупович отбеляза 16 точки, а бившият играч на Будучност Павлин Иванов се отчете с 13.

След четири кръга Левски има актив от 1 победа и 3 загуби, а следващият мач на тима е на 25 октомври като гост на унгарския Шолнок.

В друг мач от Адриатическата Лига, Унион Олимпия (Любляна) надигра Партизан (Белград) с разгромното 87:58.