"Левски" загуби от "Макаби" Хайфа в Балканската лига (ВИДЕО)

Трето поражение за "сините" в турнира

Трета загуба за "Левски" в Балканската лига. "Сините" допуснаха домакинско поражение с 60:78 от "Макаби" Хайфа.

"Левски" започна агресивно двубоя, но многото нарушения изнервиха домакините. Гостите се възползваха от по-свободно пуснатата игра от реферите и на почивката вече водеха с 42:40.

"Макаби" стартира силно второто полувреме и след серия поведе с двуцифрена разлика. Нова поредица от спорни отсъждания обаче предизвика бурна реакция от пейката на "Левски" и след две технически за двамата треньори, дойде и изваждането от игра на основните баскетболисти на домакините и пускането на двама юноши на терена.

Българският тим не се отказа, но в последната четвърт разликата отново скочи доста и в един момент дори премина 20 точки.

Най-добър за "Левски" бе Чавдар Костов с 18 точки. Ивица Радич добави 10.

Рафиел Пътни с 20 бе най-резултатен за гостите.

Още три срещи от Балканската лига ще бъдат излъчени на живо на сайта ни btvnovinite.bg тази седмица:

12 януари, 18:00 ч., "Балкан" - "Макаби" Хайфа

13 януари, 18:00 ч., "Берое" - "Академик"

14 януари, 14:00 ч., "Макаби" Хайфа – "Балкан"