Литекс победи Локомотив Сф с 4:2

Асприля вкара два гола за успеха

Отборът на Литекс надигра Локомотив Сф с 4:2 в мач от 13-ия кръг на "А" група. Така тимът от Ловеч се изравни с Лудогорец в генералното класиране. Двата отбора имат по 22 точки , а ЦСКА е с 29 точки. В събота е дербито Левски- ЦСКА, а шампионите посрещат Черно море.

Домакините поведоха в резултата още в 7-та минута след гол на Васил Божиков. Десет минути по-късно Джордан падна в наказателното поле на гостите след единоборство с Ранджелович и съдията Ставров отсъди дузпа. Зад топката застана Армандо Ваюши и той се разписа за 2:0. Локомотив намали резултата след попадение на Евертон Джилио-Том в 24-та минута, а в 38-та футболистът на Литекс Асприля бе точен за 3:1.

През второто полувреме гостите вкараха втория си гол чрез Преслав Йорданов , който се разписа в 64-та минута. В 89-та минута Данило Асприля отново бе точен и оформи крайния резултат-4:2 за Литекс.