"Ливърпул" изпусна дузпа и трите точки срещу "Саутхемптън"

Битката за място в Шампионска лига се завърза

"Ливърпул" пропусна дузпа и завърши 0:0 срещу "Саутхемптън" на "Анфийлд" в мач от 36-ия кръг на английското футболно първенство.

Мърсисайдци събраха 70 точки и се изкачиха на третото място в класирането, с точка повече от "Манчестър Сити", който обаче е с мач по-малко.

Южняците пък събраха 42 точки и прогресираха до десетата позиция.

Домакините имаха териториално превъзходство през първото полувреме, но и двата отбора не стигнаха до нито едно чисто положение.

След почивката "Ливърпул" хвърли всичко в атака, но "Саутхемптън" се защитаваше умело.

В 66-ата минута домакините имаха отличен шанс да поведат, след като получиха малко спорна дузпа за игра с ръка на Джак Стивънс в наказателното поле.

Джеймс Милнър стреля силно по тревата от бялата точка, но Фрейзър Форстър успя да избие и запази мрежата си суха. Това беше първа пропусната дузпа за Милнър във Висшата лига от повече от седем години.

В добавеното време отново Форстър показа страхотен рефлекс и изби опасен удар с глава под гредата на резервата Марко Груич.