"Ливърпул" показа, че може и без Коутиньо

Мърсисайдци с класически успех срещу "Мидълзбро", изместиха "Арсенал"

"Ливърпул" победи като гост "Мидълзбро" с 3:0 в двубой от междинния 16-и кръг на английската Висша лига. Успехът е първи за тима на Юрген Клоп в последните три шампионатни мача.

"Червените" откриха резултата, реализирайки първото си по-сериозно голово положение. Натаниъл Клайн центрира отлично към Адам Лалана, а последният с глава прати топката в мрежата на домакините - 0:1.

Малко по-късно "Мидълзбро" можеше да изравни, но удар на Виктор Фишер бе спасен от Симон Миньоле.

В края на първата част "Ливърпул" беше близо до втори гол. Първо Садио Мане нацели гредата, а след това при добавката Дивок Ориги стреля неточно.

След почивката гостите доминираха и стигнаха до нови две попадения. В 60' Дивок Ориги, който замества контузената звезда на "Ливърпул" Филипе Коутиньо, се разписа за 0:2. Осем минути по-късно Адам Лалана, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат: "Мидълзбро" - "Ливърпул" 0:3.

Така "червените" от града на "Бийтълс" вече са втори с актив от 34 точки, колкото има и "Арсенал". Головата разлика на двата тима също е еднаква, но мърсисайдци са отбелязали повече попадения, което им дава предимство.

Новакът "Мидълзбро" заема незавидното 17-о място с 15 точки, с 3 над зоната на изпадащите.