Ливърпул с драматичен успех над КПР

"Червените" постигнаха важна победа в английската висша лига

Ливърпул спечели гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс от осмия кръг на английската висша лига с 3:2. Това е втора поредна победа за "червените", които си осигуриха трите точки в последните секунди на срещата.

Всички пет гола паднаха в последния половин час на мача. Автогол на Ричард Дън даде преднина на гостите в 67-ата минута, но след солиден натиск "рейнджърите" изравниха в 87-ата с попадение на резервата Едуардо Варгас. Това обаче бе едва началото на драматичния финал.

В 90-ата минута Кутиньо отново изведе Ливърпул напред в резултата, но авансът устоя едва 120 секунди, когато Варгас отбеляза втория си гол. Отборът на Брендън Роджърс все пак стигна до успеха, благодарение на още един автогол, този път дело на Стивън Коулкър в 94-ата минута.

Преди последния мач от кръга между Стоук Сити и Суонзи, Ливърпул се изкачи до пето място с 13 точки, а КПР остава на последна позиция с една победа от осем срещи и актив от 4 точки.