"Ливърпул" се изравни със "Сити" и "Арсенал" на върха в Англия

"Мърсисайдци" победиха "Кристъл Палас" с 4:2

"Ливърпул" спечели с 4:2 гостуването си на "Кристъл Палас" в мач от 10-я кръг на Висшата лига и по този начин се изравни по точки с лидера "Манчестър Сити" и втория във временното класиране "Арсенал", които също записаха победи по-рано през деня.

През първото полувреме зрителите на „Селхърст Парк” станаха свиделите на общо пет попадения. Емре Джан откри резултата в полза на гостите след асистенция на Алберто Морено в 16-ата минута, но само две минути по-късно Джеймс Макартър изравни.

В 21-ата минута Деян Ловрен отново даде преднината на гостите след пас на бразилеца Филипе Коутиньо. Макартър обаче вкара втория си гол в 33-ата минута и направи 2:2.

Възпитаниците на немския специалист Юрген Клоп не се примириха и излязоха напред в резултата в 44-ата минута. Този път точен за гостите бе защитникът Матип.

Роберто Фирмино сложи край на интригата в мача в 71-ата минута, реализирайки за 4:2.

След победата си "Ливърпул" събра 23 точки, но остава трети, защото "гражданите" и "артилеристите" имат същия актив, но са с по-добра голова разлика.