"Ливърпул" се сгромоляса след трета поредна загуба

"Лестър" с обрат, излезе на второ място

Пропадането на "Ливърпул" продължава с пълна сила. Тимът на Юрген Клоп записа трета поредна загуба, позволявайки на "Лестър" да стигне до обрат - 3:1.

За първи път от идването на германския мениджър мърсисайдци са в подобна негативна серия, като и този път поражението може да се отдаде на индивидуални грешки.

Мохамед Салах изведе гостите напред в 67-ата минута след страхотно подаване с пета на Роберто Фирмино. Само 12 минути по-късно Джеймс Мадисън вкара от пряк свободен удар въпреки сериозните съмнения за засада и преглед на ситуацията със системата за видеоповторения (VAR). Две минути по-късно Джейми Варди направи обрата пълен, а 5 минути преди края на редовното време Харви Барнс задълбочи кризата в "Ливърпул" с гол за 3:1.

С тази победа "лисиците" събраха 46 точки и излязоха на второ място, на 4 зад лидера "Манчестър Сити", който е с два мача по-малко. "Ливърпул" е четвърти с 40 точки.

Мърсисайдци имат само две победи в 10 мача, в които загубиха пет пъти и получиха 13 гола.

Мениджърът на "Лестър" Брендан Роджърс постигна първа победа над бившия си отбор, откакто напусна тима през 2015 г.