"Ливърпул" се спъна в Уотфорд

Салах не бе достатъчен за трите точки на "Викъридж Роуд"

"Уотфорд" и "Ливърпул" завършиха 3:3 в мач от първия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци бяха изключително близо до победата, но в добавеното време стършелите измъкнаха едната точка.

На "Викъридж Роуд" имаше драма от самото начало. Домакините поведоха в 8-ата минута, след като Окака засече с глава центриране от корнер.

"Ливърпул" стигна до изравнителен гол в 29-ата минута. Емре Джан изведе Садио Мане зад отбраната на "Уотфорд" и реализира за 1:1. Само две минути по-късно обаче стършелите отново поведоха. Точен за 2:1 бе Дукуре.

Мърсисайдци стартираха по-агресивно второто полувреме и в 54-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, след като Мохамед Салах бе фаулиран от вратаря на домакините Аурелио Гомеш. Роберто Фирмино бе безапелационен от бялата точка за 2:2.

Само две минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат. Деян Ловрен изведе Фирмино зад гърба над отбраната, бразилецът намери по прекрасен начин Салах, който засече топката във вратата за 3:2.

Играчите на Юрген Клоп продължиха да бъдат по-активни, но миг колебание в добавеното време им коства победата. Бритос се възползва от разбъркване в наказателното поле на "червените" и вкара за крайното 3:3. При гола на уругваеца обаче останаха съмнение за засада.