"Ливърпул" се справи категорично с "Арсенал", Жота дебютира с гол

Трета поредна победа за мърсисайдци

Футболистите на Юрген Клоп продължават с отличното си представяне през новия сезон във Висшата лига. "Ливърпул" записа трета поредна победа в първенството след успех с 3:1 срещу "Арсенал".

Мърсисайдци са с пълен актив от 9 точки и са без загуба на "Анфийлд" в шампионата вече в 61 поредни мача.

"Арсенал" започна сезона в първенството с две победи, но не успя да затрудни шампиона.

През цялата среща играчите на Клоп доминираха, но противно на логиката лондончани поведоха с гол на Александър Лаказет в 25-ата минута след нелепа грешка на Андрю Робърстън. Французинът е първият играч на "топчиите" с три гола в първите три мача в шампионата от Оливие Жиру през сезон 2013/14.

Радостта на гостите продължи 147 секунди, тъй като Садио Мане изравни. "Грешникът" Робъртсън се решаншира с гол в 34-ата минута, а междувременно домакините продължиха да тормозят отбраната на "артилеристите". Десет минути преди края дебют във Висшата лига за "Ливърпул" записа Диого Жота, който оформи и крайния резултат - 3:1.

Португалецът е 13-ият играч на мърсисайци с гол в първия си мач и вторият след Садио Мане, който го прави срещу "Арсенал".