Любимецът на Рим елиминира Анди Мъри

Фабио Фонини победи световния номер 1 с 6:2, 6:4

29-ият в света Фабио Фонини поднесе голямата изненада на тенис турнира на червени кортове в Рим. За радост на своите сънародници, италианецът отстрани водача в ранглистата и схемата Анди Мъри във втория кръг на надпреварата.

Фонини се наложи с 6:2, 6:4. Така за първи път от 2008 г., когато това направи Рафаел Надал, действащият шампион отпада още след първия си мач.

Мъри започна двубоя колебливо и допусна пробив още в първия гейм. До края на първата част той не успя да го върне и 29-годишният италианец поведе с 4:0, което предреши резултата в първия сет.

Втората част започна доста по-равностойно, но британецът се пречупи и допусна пробив за 1:2, а след това и още един за 1:4. До края на сета той успя да върне единия. За щастие на неговия опонент и привържениците му на трибуните, това не бе достатъчно и Фонини вдигна победоносно ръце.

Следващият съперник на италианеца ще бъде победителят от срещата Александър Зверев - Виктор Троицки.