"Локо" Пд докосва второто място след успех над ЦСКА

Капитанът Димитър Илиев вкара и двата гола за ценната победа

Отборът на "Локомотив" Пловдив вече докосва второто място в класирането след успех с 2:0 над прекия си конкурент ЦСКА. Два кръга преди края "черно-белите" събраха 59 точки, докато "армейците" остават трети с 56.

И двете попадения за домакините бяха отбелязани от капитана Димитър Илиев. Футболист №1 на България за 2019 и 2020 г. бе точен в 77-ата и 85-ата минута.

Преди почивката "Локомотив" отправи само един удар на Георги Минчев, но той бе спасен от вратаря на гостите Димитър Евтимов.

През второто полувреме "смърфовете" бяха далеч по-агресивни, като не позволиха на "армейците" да отправят точен удар.

В 77-ата минута Лукас Масоеро бе фаулиран в наказателното поле на ЦСКА от Бисмарк Чарлс. Съдията Георги Димитров се възползва от ВАР, за да прегледа ситуацията, и отсъди дузпа, която бе реализирана от Димитър Илиев.

Осем минути по-късно лидерът на "Локомотив" сложи точка на спора в мача с втория си гол.

Сега ЦСКА ще насочи цялото си внимание към финала за Купата на България в сряда. В битка за трофея "червените" ще се изправят срещу "Арда" Кърджали на националния стадион "Васил Левски".