"Локо" Пловдив с класика срещу "Берое"

Домакините показаха превъзходство на "Лаута"

"Локомотив" Пловдив победи с 3:0 "Берое" в среща от 10-ия кръг на Първа футболна лига. Класическият резултат не остави съмнение, че домакините имаха превъзходство на стадиона в парк "Лаута".

38-годишният Георги Илиев имаше ключова роля в мача, като вкара първия гол и подаде за втория.

Равенството 0:0 се запази до 29-ата минута при поредната отлична акция на домакините. Ожболт не успя да отиграе добре центриране на Димитър Илиев, но Георги Илиев беше на точното място и отбеляза за 1:0.

В 39-ата минута ветеранът показа отличен поглед над играта и подаде на Бирсент Карагарен, който не сбърка, за да удвои преднината на домакините.

Футболистите на "Локомотив" продължиха с атаките си и през второто полувреме. Резултатът стана класически едва в 85-ата минута. Ожболт излезе сам срещу Перниш и не сбърка.

Така пловдивчани си запазиха третото място в класирането. "Берое" е на 6-та позиция.