"Локо" Пловдив се измъкна от дъното с първи успех у дома

"Железничарите" победиха "Пирин" Благоевград с 2:1

"Локомотив" Пловдив записа първи домакински успех от началото на сезона. "Железничарите" спечелиха с 2:1 срещу "Пирин" Благоевград в отложена среща от третия кръг на Първа лига.

С победата "Локо" се отлепи от дъното и вече заема деветото място с актив от 11 точки, а "Пирин" остава на предпоследното 13-о с 8.

Днес "смърфовете" бяха по-активни в началните минути и още в 14' Георги Минчев пропиля добра възможност. "Пирин" отговори с удар на Станислав Костов.

Минчев все пак откри резултата в 43', когато се възползва от колективна грешка в отбраната на "орлетата". Четвърт час по-късно капитанът Димитър Илиев удвои след подаване на Венсан Марсел. В 68' гостите намалиха чрез Костов, но не намериха сили за повече.

Двубоят се игра в рамките на 11-ия кръг заради европейските ангажименти на "Локомотив" в началото на кампанията.

Стартови състави

"Локомотив": Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Шакил Сно, Венсан Марсел, Георги Минчев, Димитър Илиев

"Пирин": Петър Петров, Красимир Станоев, Мохамед Брахими, Орлин Старокин, Петър Занев, Спас Георгиев, Станислав Костов, Станислав Манолев, Стилиян Николов, Христофор Хубчев