"Локо" Пловдив се справи с "Царско село" по класически начин

"Черно-белите" остават лидери в Първа лига

"Локомотив" Пловдив запази лидерската си позиция в Първа лига, след като победи като гост "Царско село" с 3:0 в мач от 10-ия кръг.

След 9 мача със само 4 допуснати гола, защитата на "царете" се пропука и те инкасираха третата си загуба в шампионата.

След нулево първо полувреме, Диниш Алмейда успя да прати топката във вратата на Пласид в 53-ата минута. Той засече с глава центриране от пряк свободен удар.

Футболист номер 1 на България за 2018 г. - Димитър Илиев наниза следващите два гола за "Локомотив" Пловдив. Той направи резултата 2:0 в 69-ата минута, а класиката оформи 9 минути преди края след грешка на вратаря на "Царско село".

В следващия кръг носителите на Купата на България за последните два сезона приемат "Монтана", а "царете" гостуват на ЦСКА.