"Локо" Пловдив укроти "Черно море" у дома

"Смърфовете" победиха с 2:1 "моряците"

"Локомотив" Пловдив записа трета поредна победа в Първа лига през новия сезон 2020/2021. "Смърфовете" зарадваха своите фенове, след като се наложиха с 2:1 над "Черно море" у дома.

Възпитаниците на Бруно Акрапович не стигнаха лесно до успеха, въпреки че успяха да поведат в резултата в 4-ата минута. Момил Цветанов засече центриране на Николай Николаев отдясно и прати топката във вратата на "моряците".

Половин час по-късно равенството беше възстановено. Матиас Курьор от "Черно море" излезе очи в очи с вратаря Луков и не се поколеба да вкара за 1:1.

Домакините обаче реагираха в първите минути на втората част. Футболист номер 1 на България за 2019 г. Димитър Илиев изпълни отличен пряк свободен удар в близост до дъгата на наказателното поле и не остави шансове за вратаря Георгиев.

До края на мача "моряците" търсеха нов гол, но атаките им не се увенчаха с успех.

"Локомотив" вече има 9 точки в актива си, колкото и лидера "Лудогорец". Разградчани обаче са с по-добра голова разлика. В следващия кръг "черно-белите" гостуват именно на миналогодишния шампион.

"Черно море" е на 10-о място в класирането и ще посрещне ЦСКА в следващия кръг на Първа лига.